ŚWIETLICA W ZATOPOLICACH

Kierownik: Anna Mnich

Czynna:

Poniedziałek ———-
Wtorek 16.00-20.00
Środa 16.00-20.00
Czwartek 16.00-20.00
Piątek 16.00-20.00
Sobota 16.00-20.00

 

Świetlica, która rozpoczęła swoją działalność w 2010 roku, położona jest w malowniczej miejscowości Zatopolice tuż nad stawem, co czyni ją oazą spokoju i ciszy oraz stwarza idealne warunki do wypoczynku i relaksu. Placówka jest źródłem życia kulturalnego wsi. Pełni funkcję kulturotwórczą, wychowawczą, dydaktyczną i opiekuńczą. Działa na rzecz dzieci, młodzieży i środowiska lokalnego.

Dysponuje nowoczesnym, dobrze wyposażonym obiektem sportowo-rekreacyjnym, w którego skład wchodzi wielofunkcyjne boisko, specjalna nawierzchnia do malowania kredą, plac zabaw dla najmłodszych, altana oraz molo i dwa pomosty dla wędkarzy. Na wyposażeniu świetlicy znajduje się różnego rodzaju sprzęt i gry, które pomagają w realizacji naszych zamierzeń. Znajdziemy tutaj gry dydaktyczne i zręcznościowe, stanowiska komputerowe, sprzęt elektroniczny oraz aneks kuchenny.

Celem działalności świetlicy jest umożliwienie chętnym osobom aktywnego i kreatywnego spędzania wolnego czasu poprzez:

– zajęcia świetlicowe: gry stolikowe, dydaktyczne, zajęcia sportowe, zajęcia komputerowe

– wycieczki rowerowe

– imprezy okolicznościowe: Dzień Dziecka, Dzień Matki, Dzień Kobiet, zabawa choinkowa

– imprezy integrujące mieszkańców: festyny, zabawa andrzejkowa, zabawa sylwestrowa

Uczestnicy zajęć świetlicowych tworzą nieformalną grupę wolontariatu. Starsi pomagają młodszym w lekcjach oraz w organizowaniu zajęć świetlicowych.

Świetlica jest otwarta na wszelkie inicjatywy.